Kontserdikalender

TMW 22. Arvo Pärt “Anna meile rahu”, Eesti Filharmoonia Kammerkoor, dirigent Tõnu Kaljuste Narva Issanda Ülestõusmise peakirikus

07/05/2022

16:00

Muusikaprogrammi Narvas juhatab Issanda Ülestõusmise peakirikus sisse armastatud helilooja Arvo Pärdi teoste kava „Anna meile rahu“ Tõnu Kaljuste juhatamisel ja Eesti Filharmoonia Kammerkoori esituses. Kirik avab sündmuse puhul esimest korda oma uksed avalikuks kontserdiks.

Maailmas ühe enim esitatud nüüdishelilooja Arvo Pärdi looming on oluliselt muutnud meie arusaamist muusikast. Pärt komponeerib iseenda loodud isikupärases muusikalises keeles nimega tintinnabuli ja ehkki ta loomingust ei lähtu ühtki koolkonda, on see tugevalt mõjutanud suurt osa nüüdismuusikast. Tema teoste kava „Anna meile rahu“ esitab Eesti Filharmoonia Kammerkoor, üks meie üleima tuntuim ja hinnatumi muusikakollektiiv, kes on tegutsenud koos mainekate dirigentide ja orkestritega ja esinenud muuhulgas Viini Kontserdimajas, Sydney Ooperimajas, Londoni Royal Albert Hallis ja New Yorgi Carnegie Hallis. Kahekordsest Grammy laureaadist koori juhatab selle asutaja, peadirigent ja kunstiline juht Tõnu Kaljuste.