Kontserdikalender

Texase A&M Ülikooli Naiskoori (USA) ja naiskoori Kevad kontsert MUBA suures saalis

19/05/2024

17:00

Laupäev, 19. mai kell 17.00 MUBA suur saal

TEXASE A&M ÜLIKOOLI NAISKOOR (USA), dirigent Thomas Gerber

Kaastegev naiskoor KEVAD, dirigent Õnne-Ann Roosvee

Sissepääs vaba

Texase A&M Ülikooli Naiskoor on asutatud 1979. a Patricia P. Fleitas’i poolt. Selle ligi 100-liikmelise koori lauljateks on tõelised oma ala fanaatikud, kes harjutavad viis tundi nädalas ja täiendavad muidu rohkem spordi poolest tuntud ülikooli siseelu.

Koori missiooniks pole ainult muusika kaudu suhtlemine, vaid eesmärk arendada oma liikmete juhtimisoskusi, sotsiaalseid harjumusi ja individuaalset arengut. Sellest tuleneb ka koori ettevõtmiste populaarsus nii ülikooli campuses kui ümbruskonnas. Õpingute ajal loodud sõprussidemed ja kooslaulmine kestavad tihti aastakümneid.

Dirigent Thomas Gerber on pärit Austinist Minnesotast. Lisaks naiskoorile tegutseb ülikoolis tema juhatusel veel segakoor Century Singers. Koorijuhi magistrikraad on omandataud Cincinnati Muusikakolledžis ning käesoleval ajal on ta lõpetamas doktoriõpinguid Dentoni Põhja-Ülikoolis (TX). Varem on ta olnud mitme koori ja orkestri dirigent ja koormeister, neist väljapaistvamaks Bishop England High School, millega esineti ka legendaarses Carnegie Hallis.