Kontserdikalender

Tallinna Kammerkoori ning Estonia Seltsi Segakoori “Hingedepäeva kontsert” Tartu Pauluse kirikus

31/10/2020

17:00

Kallis kuulaja Tartus ja Tallinnas!

Värviline sügis on kohal ja varsti algab hingedeaeg. Tule kosuta hinge ja kuula kaunist muusikat Tallinna Kammerkoori ning Estonia Seltsi Segakoori esituses.

Juhatab Heli Jürgenson, orelil Ene Salumäe.

31. oktoobril kell 17.00 Tartu Pauluse kirikus usupuhastuspüha jumalateenistusel.

Solistid Arete Kerge ja Atlan Karp

Kavas G. Fauré Reekviem

Vaata veel

2. novembril kell 19.00 Tallinna Kaarli kirikus, pilet 10 eurot müügil enne algust ja Piletilevis.

Solistid Arete Kerge ja Tamar Nugis

Kavas G. Fauré Reekviem ja A. Pärdi Salve Regina

Gabriel Fauré on tuntud harukordse meloodiameistrina, tema harmoonia on peen ja originaalne. Koorijuhi ning organistina oli Fauré kirikumuusika novaator, kujundades välja prantsuse stiili, mis sai aluseks Debussy ja Raveli muusikalisele impressionismile. Ta oli ka suurepärane õpetaja ning Pariisi Konservatooriumi direktor. Reekviem on Gabriel Fauré tuntumaid ja kaunimaid teoseid, millest on siiani käibel mitmeid eri seadeid. Helilooja on öelnud: “Mis puutub minu reekviemi, olen ma võib-olla vaistlikult püüdnud põgeneda selle eest, mis on õige ja nõuetele vastav – pärast kõiki neid aastaid, kui ma saatsin orelil matuseteenistusi. Ma tean seda kõike peast! Tahtsin kirjutada midagi erinevat.” Fauré Reekviem on helge, selles puudub „Dies irae” (raevu päeva) osa. Lüürilise helikeele ja õrna tooni tõttu on Fauré Reekviemi nimetatud surma hällilauluks.

Eestile enim tuntust ja austust toonud helilooja Arvo Pärdi loominguline pärand on kirjeldamatu oma ilus, vaimsuses ning lihtsuses. Salve Regina on loodud 2001. aastal Esseni linna 1150. aastapäeva tähistamiseks ja pühendatud Esseni piiskopile dr Hubert Luthele. „Muusikalises mõttes võib Salve Reginat võrrelda lehtriga – just nagu vesi lehtris, liigub ka siin teos aeglaselt pöörlevate suurte ringidena, mis aga aina enam ja enam koondudes kõige sügavamasse punkti vajuvad.“ (CD „Adam’s Lament“ (ECM 2012) buklet).

Olete oodatud nautima imekaunist muusikat!