Kontserdikalender

Soome a capella show-grupi Semmarit kontsert Viljandi Pärimusmuusika Aidas

22/09/2023

19:00

Soome a capella show-grupp Semmarit annab Eestis kolm kontserti

Kaheksateistkümnest mehest koosneva grupi live-show on segu muusikast, huumorist, tantsust ja draamast. Semmarite kaubamärk on läbi aja olnud visuaalselt efektne ja meeldejääv lava-show. Eesti minituuri raames näeb neid esinemas 21. septembril Tartus, 22. septembril Viljandis ja 23. septembril Tallinnas. Piletid on müügil Piletilevis. 

Grupi üks lauljatest Turkka Saarikoski räägib: “Liiga kaua aega on möödas meie viimasest esinemisest Eestis. Nagu teame, siis Eestis on väga tugev koorimuusika traditsioon, seepärast ka usume, et publikut võiksid meie kontserdid köita. Meie muusika tegemise viis on ainulaadne ja pisut erinev tavapärasest a cappella muusikast – see iseloomustab meie arvates ka Eestit, eestlastel on stiili ja nad on alati uutele ideedele avatud!”

Semmarit on tähelepanuväärselt pika ajalooga muusikaline kollektiiv. Nad on välja andnud mitmeid albumeid, osalenud lugematutel kordadel televisioonis ning neil on olnud ka omaenda teleseriaal. Kodumaal on nad väga tuntud ja armastatud. Lisaks tuuridele Soomes on nad esinenud hulganisti ka välismaal (mh Rootsi, Šveits, Hiina, Ameerika Ühendriigid, Kanada, Šotimaa..) ning on esindanud kodumaad EXPO maailmanäitustel Lissabonis 1998, Hannoveris 2000 ja Dubais 2020.

Eesti minituuri puhul tuleb esitusele ka spetsiaalselt ettevalmistatud lavanumber, mis eesti keeles kannab pealkirja “Hüppa Kaela!”. Eesti keelde on laulusõnad tõlkinud Reijo Roos. Lisaks on neil varuks veel üks põnev üllatus – nimelt astub külalisesinejana nendega koos lavale ka eesti rütmimuusika viiuldaja Liis Lutsoja, kes on kollektiivi pikaaegne sõber. 

Viiuldaja Liis Lutsoja kommenteerib: “Mina puutusin Semmaritega esmakordselt kokku pea kakskümmend aastat tagasi ning kiindusin alates esimesest kontserdist. Olen neid elu jooksul mitukümmend korda kuulamas käinud ja iga kord olen saanud meeldejääva elamuse. Nende mitmekülgne helilooming, kõla, huumor ja karisma on midagi, mis ei jäta kindlasti külmaks!”

Rohkem infot: