Kontserdikalender

Kontsert “Ühe pere lugu. Vaikne, kena kohakene”: Kammerkoor Encore ja Tallinna Tehnikaülikooli rahvatantsuansambel Kuljus Tallinnas, Vaba Laval

16/10/2022

18:00

Kammerkoor Encore ja tantsuansambel Kuljus teevad kummarduse Tormise loomingule

Kammerkoor Encore ja Tallinna Tehnikaülikooli rahvatantsuansambel Kuljus teevad kummarduse Veljo Tormise loomingule. Kontserdil kõlab teiste seas “Raua needmine”, mille loomisest möödus tänavu 50 aastat.

Kontsert kannab nime “Ühe pere lugu. Vaikne, kena kohakene.” Kõlab helge muusika, mis räägib kasvamisest, maailma tundma õppimisest, armumisest ja abiellumisest. Kontsert kulmineerub Veljo Tormise raudvarasse kuuluva “Raua needmisega”.

Encore’i dirigent Karin Tuul lausub, et kontserdi lõpunumber sümboliseerib elu haprust ja ettearvamatust, millega tuhanded pered on pidanud sel aastal toime tulema. “Laulusõnad “ohoi sinda, rauda raiska” kõlavad Ukraina sõja kontekstis eriti võimsalt ja tulevad hingest. See teos võimaldab nii esinejatel kui ka publikul oma sisemist ängi välja elada,” arutleb Tuul.

Tuul lisab, et “Raua needmist” on seda enam paslik laulda, et sel aastal möödus teose kirjutamisest täpselt pool sajandit. Solistidena astuvad üles kammerkoori Encore lauljad Jüri-Martin Lepp (bariton) ja Rainis Loit (tenor).

Kontsert toimub 16. oktoobril (pühapäev) kell 18 Tallinnas, Vaba Laval (Telliskivi 60a/9). Piletid on saadaval Fientas ja kohapeal.

Foto: Liis Reiman / Encore’i debüütalbumi “Eesti tunne” kontsert 2022. aasta aprillis.