Kontserdikalender

Kontserdisari “Kooskõla”: Eesti Kooriühingu kevadkontsert Tallinna Filharmoonia Mustpeade majas

24/04/2024

19:00

Eesti Kooriühingu kevadkontsert
Kolmapäeval, 24. aprillil kell 19.00 Tallinna Mustpeade Majas

Esinevad Aasta koor 2023 nominendid:

  • Rae Kammerkoor, dirigent Ingrid Orumaa
  • Segakoor Vox Populi, dirigent Janne Fridolin
  • Segakoor HUIK!, dirigent Ode Pürg

Kavas: Martin, Mägi, Pärt, Saar, Tavener, Tormis, Tuul, Uusberg.

Sissepääs tasuta!

Esmakordselt korraldame mulluste aasta koori nominentide kontserti, et publikul oleks võimalik neid rohkem kuulda ja tundma õppida.

Rae Kammerkoor
2023. a aprillis osales Rae Kammerkoor XVII rahvusvahelisel koorifestivalil “Tallinn 2023”. 2023. a septembris toimunud rahvusvahelisel koorifestivalil „Voices for Peace“ pälvis koor hõbediplomi nii rahvamuusika kui ka kammerkooride kategoorias. 2023. a tegemiste hulka kuulusid veel mitmed kontserdid ja osalemine Rae valla laulu- ja tantsupäeval Klunker.

Segakoor HUIK!
2023. aasta olulisemad saavutused olid I koht Iirimaal Corkis (Fleischmann International Trophy Competition 2023) ja II  koht segakooride ja rahvamuusika kategooriates rahvusvahelisel koorifestivalil „Tallinn 2023”.
2023. a tähtsamatest tegemistest võiks veel nimetada etteastet Kooriühingu aastapreemiate galal, kus HUIK!-i debüütalbum „Lembit Veevo” sai aasta kooriplaadiks ning Ode Pürgi tunnustati aasta noore dirigendi preemiaga. 2023. aastal anti veel mitmeid kontserte ja osaleti XIII noorte laulupeol.

Segakoor Vox Populi
2023. aasta läheb Vox Populi ajalukku kui aasta, mil kontsertlavastus „Lindude äratamine” jõudis Jaapani publikuni. Veel osales Vox Populi ETV saatesarjas „Laulu-ja tantsumängud“, oli töökooriks Koorijuhtide Liidu poolt korraldatud dirigentide koolitusel ning andis välja albumi „Lindude äratamine”. Toimus ka mitmeid kontserte ja esinemisi: Gioachino Rossini „Petite messe Solennelle”, Pille Lille Muusikute Fondi sarja „Hingemuusika” kontsert, esinemine Eesti Kooriühingu aastapreemiate galal jt.

Kontserdisarja korraldavad UNESCO muusikalinn Tallinn, Eesti Kooriühing ja Tallinna Filharmoonia.