Kontserdikalender

Kammerkoori Voces Tallinn kontsert “Taaveti laulud” Tallinna Jaani kirikus

30/09/2022

19:00

Kammerkoor Voces Tallinn toob kolme kontserdiga esmaettekandes publiku ette Pärt Uusbergi tsükli “Taaveti laulud”. Uusberg on kooriga palju koostööd teinud nii laulja, dirigendi kui heliloojana. Viimati kirjutas ta Voces Tallinna 20. aastapäevaks teose „Kiituselaul“ segakoorile ja orkestrile, „Taaveti laulude“ tellimus kaasnes koorile aga Kooriühingu Aasta Koori tiitliga. Tsükkel koosneb seitsmest laulust, mis põimituna Cyrillus Kreegi loominguga hõrgu terviku moodustavad.

TAAVETI LAULUD

Kreek/Uusberg

R 30.09.2022 kl 19 Tallinna Jaani kirikus

L 01.10.2022 kl 18 Tartu Jaani kirikus

P 02.10.2022 kl 18 Rapla kirikus

Kammerkoor Voces Tallinn

Dirigent Pärt Uusberg

Piletid müügil Piletilevis.

Pärt Uusberg on Eesti helilooja ja dirigent, kes on lõpetanud G. Otsa nim. Tallinna Muusikakooli koorijuhtimise erialal (2009, õpetaja Heli Jürgenson), omandanud magistrikraadi Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias heliloomingu erialal (2014, professor Tõnu Kõrvits) ning teise magistrikraadi 2018. aastal koorijuhtimise erialal (professor Tõnu Kaljuste).  

Praegu on Uusberg vabakutseline helilooja ja dirigent. Heliloojana on ta kirjutanud peamiselt koorimuusikat, aga ka kammer-, orkestri- ja filmimuusikat. Ilmunud on mitmeid autoriplaate („Siis vaikivad kõik mõtted“, „Liiv, meri ning mõtted“, „Õhtu ilu“, „Luiged läevad“, „Eestimaa atmosfäärid“). Dirigendina on ta olnud 2008. aastast enda poolt asutatud kammerkoori Head Ööd, Vend peadirigent ning ühtlasi juhatanud erinevaid projekte (sealhulgas Eesti Filharmoonia Kammerkoori, Eesti Rahvusmeeskoori; juhtinud Eesti Segakooride Liidu suvekooli kui ka rahvusvahelisi ateljeesid). 2019. aastal võitis ta VII Eesti noorte koorijuhtide konkursi. 2019. aasta üldlaulupeol juhatas Uusberg enda loodud kantaati „Igaviku tuules“ ning on tulevase, XIII noorte laulupeo “Püha on maa” kunstiline juht. Eesti Kooriühing on tunnustanud Uusbergi kahel korral aasta kooriheliloojana (2012, 2018), samuti pälvis ta 2021. aasta tegemiste eest aasta dirigendi tiitli. 

Kammerkoor Voces Tallinn (endise nimega Kammerkoor Voces Musicales) on professionaalse suunitlusega kollektiiv, kes on saavutanud 20 tegutsemisaastaga olulise koha Eesti muusikamaastikul, tutvustades publikule teoseid, mis oma raskusastme tõttu paljude teiste Eesti kooride kavadest välja jäävad, ning kasvatades uusi professionaalseid koorimuusikuid. Esimesel kümnel hooajal oli koori peadirigendiks praegune kunstiline nõustaja Risto Joost, aastatel 2011–2014 oli dirigendiks Kaspar Mänd. Lisaks on Voces laulnud mitmete teiste dirigentide käe all (Peter Phillips, Stephen Layton, Neeme Järvi, Kristjan Järvi, Eri Klas, Olari Elts, Arvo Volmer, Andres Mustonen, Toomas Siitan jt) ja esinenud tuntud orkestrite ja ansamblitega (ERSO, Tallinna Kammerorkester, Tallinna Barokkorkester, Corelli Barokkorkester, NYYD Ensemble, Hortus Musicus, Orchestra Ensemble Kanazawa, Barrocade jpt). 2022. aasta suvest alates on koor teinud viljakat koostööd koormeister Kristi Jagodiniga, koori kunstiline nõustaja on Risto Joost ning hääleseadja on Eha Pärg.