Kontserdikalender

James MacMillani autorikontsert: Eesti Filharmoonia Kammerkoor, Tallinna Kammerorkester, Sten Heinoja (klaver) Estonia kontserdisaalis

13/04/2024

19:00

Eesti  Kontsert kutsub kuulama Briti muusikaelu suurkuju, Šoti helilooja James Macmillani autorikontserti.

Eesti Filharmoonia Kammerkoori ja Tallinna Kammerorkestri osalusel toimuva kontserdi kavva on dirigent Tõnu Kaljuste valinud meditatsiooni Iona saare teemal, pealkirjaga “Í” , Klaverikontserdi nr. 2, kus solistiks Sten Heinoja, ning teose kammerkoorile ja viiulile “Domine non secundum peccata nostra”, solistiks Harry Traksmann .  

Autorikontserdi, kus helilooja ka ise publiku seas, muudab eriliseks Eesti Filharmoonia Kammerkoori ning Šoti Kammerorkestri poolt ühiselt tellitud  uudisteos kammerkoorile ja kammerorkestrile „Composed in August“. Šoti luuletaja Robert Burnsi samanimelise luuletuse tekstile loodud teose maailma esiettekanne toimus 21. märtsil 2024 Edinburghis.

MacMillani muusika avastamine on olnud puhas rõõm, sest lisaks mõjuva kirikumuusika kõrval on tema loomingus koht ka Šoti rahvamuusikal. Ja pole vast liialdus öelda, et mitte tema ei kasuta rahvamuusikat, vaid rahvamuusika kasutab teda. Šoti rahvamuusika keel on talle väga omane. Siin võiks tuua võrdluseks Veljo Tormise, kuigi MacMillani loomingus kohtuvad uus ja vana komplitseeritumal viisil kui Tormisel. Kui ma Eestis räägin Arvo Pärdi maailmast ja Veljo Tormise loodust, siis James MacMillanil saavad need teemad kokku üheks orgaaniliseks loominguks.

Tõnu Kaljuste

L 13. aprill 19.00 Estonia kontserdisaal

James MacMillan aprillis

Kooriühingu liikmetele on loodud sooduskood – salasõna „esineja“, hind 15 eurot.

Pileteid saab ilma lisatasuta osta SIIT

Koostöös Eesti Filharmoonia Kammerkoori ja Tallinna Filharmooniaga