Kontserdikalender

Eestirootslaste V laulu- ja tantsupidu KAUGEMALT JA LÄHEMALT

06/07/2024

12:00

Eestirootslased, rannarootslased, saarerahvas, aibo-/eibofolke (heal lapsel mitu nime!) kutsuvad laulu- ja tantsupeole teemaga „Lähemalt ja kaugemalt“. Tegemist on järjekorras viienda laulu- ja tantsupeoga. Eestirootslased korraldasid oma esimene laulu- ja tantsupeo suure sõja eel 1933. aastal. 2013. aastal ehk 80 aastat hiljem sai selleaastase peo kunstilise juhi Sofia Joons Gyllingi eestvedamisel see pidu uuesti toimuda ja nüüdseks on see juba saanud traditsiooniks. Laulu- ja tantsupeo kaudu tunneme end kogukonnana ja jagame rõõmsalt oma kultuuri kaugemalt tulnud lauljate, muusikute ja tantsijate ning muidugi ka publikuga!

Selle suve peo moto „Lähemalt ja kaugemalt” viitab sellele, et nii esitatavates lauludes, pillilugudes kui ka tantsudes on äratuntavad erinevate aegade kultuurilaenud. Vana aja laenud on põimunud meie enda loodud ja talletatud kultuuriga pärimuskultuuriks samas kui uuema aja laenud on meile kultuurisildadeks Aibolandi ja naaberrahvaste vahel. Nii nagu piirialarahvastel alati on olnud!

Haapsalu piiskopilinnuse õuele koguneb üle 400 koorilaulja Eestist, Rootsist ja Soomest. Lisaks üle 600 tantsija üle Eesti ja maailma suurim talharpakoor, kus on 42 liiget. Üheskoos moodustatakse 75 muusikust imelisi kooslusi just selle peo jaoks. Pidu algab kl 11 palvusega Toomkirikus, rongkäik ja seejärel kl 12 laulu- ja tantsupidu ning õhtu lõppeb kl 18 klassikalise kontserdiga Toomkirikus.

Kohtumiseni Haapsalus!

Piletid Piletilevis