Koolitus

Eesti Kooriühingu õppereis Euroopa kooripäevadele LEADING VOICES Utrechtis (Holland)

26/07/2022 - 01/08/2022

Euroopa Kooriühing EUROPA CANTAT ja Zimihc korraldavad kooripäevi esimest korda, eeskujuks Maailma Koorimuusika sümpoosion – nii et Leading Voices (edaspidi LV) on nagu Euroopa koorisümpoosion, mis on adresseeritud koorijuhtidele ja -manageridele, heliloojatele ja muusikaõpetajatele.

Osaleda saab kokku 70 erineval seminaril, loengus ja õpitoas. Teemadest on esindatud näiteks: tulemuslik juhtimine, edu saavutamine, liikumisseaded lastekooris, töö lastekooriga, ajajuhtimine, kontserdihooaja planeerimine, dirigenditöö metoodika, lauljate motiveerimine, salvestamine, töö teismelistega, keha ja hääle töö, koori fännibaasi loomine, koorimuusika komponeerimine, koori identiteedi loomine, töö suurvormidega, dirigeerimise meistriklass (Grete Pedersen) jne. Koolituse läbimise eest saab ka vastava tunnistuse.

Kontserte annavad noortekoor KAMER…, I Fagiolini, Madalmaade Kammerkoor jt.

Vaata täisprogrammi (pidevalt täienev!) siit: https://leadingvoices.nl/programme/

Toimuvad ka mitmed ümarlauakohtumised: vokaalmuusika ülikoolides, koorilaul kooli; koorimanageride, muusikaõpetajate, pop-jazzkooride juhtide ja kooriheliloojate ümarlauad. Lisaks toimub ka EXPO, kus saab täiendada oma repertuaarivarusid ja tutvuda kõikvõimalike uute vidinatega, mis koorimuusikute elu lihtsamaks peaksid tegema.

LV koolituse eripäradeks on selle äärmine mitmekülgsus, praktilisus (eesmärk on, et kõik õpitu oleks koorijuhi ja muusikaõpetaja töös reaalselt kasutatav) ja koolitajate kõrge tase.


PRAKTILINE INFO

Meil on plaanis lennata Tallinnast Amsterdami 26. juulil, sõita sealt rongiga Utrechti, osaleda festivaliprogrammis, õpitubades, ümarlaudades ja kontsertidel ning vaadata ka veidi Hollandis  ringi – oleme praegu oma reisikavas arvestanud paaditiiruga Amsterdami kanalitel ja vana sadama külastusega, lisaks tahaks ära käia Markenis, Volendamis (väga nunnud vanad kalurikülad), Zaanse Schansis (vana-Hollandi vabaõhumuuseum rohkete tuulikutega), Kastel de Haaris (suur kindlus Utrechti lähedal) ning Edamis või Goudas (vaatame ikka üle, kuidas nad seda juustu teevad).

Õppereisi hind on 700 € / inimene, mille sees on:

  • Lennupiletid Tallinn-Amsterdam-Tallinn
  • Õpitubade osavõtumaksud
  • Kontserdipiletid
  • 6 ööd kesklinna ***hotellides (kahesed toad)
  • Rong Amsterdam-Utrecht-Amsterdam
  • Reisikindlustus
  • Ekskursioonid (paadisõit Amsterdami kanalitel, väljasõidud Kastel de Haari, Zaanse Schansi, Markenisse, Volendami, Edamisse või Goudasse – see nimekiri veel täieneb/muutub.

Kulud on üle 1000 € inimese kohta, aga saame õpireisilisi ka toetada! Erihind kehtib mentoritele – et teate siis küsida.

Praegu ei ole hinnas arvestatud toitlustamisega, sest veel pole teada, kas kohapeal on ühise festivalisöögi tellimine võimalik ja mis raha eest. Vaatame, kas saame toetusi juurde ning söögid ka ära maksta, või tuleb mingi söögirahaga endal arvestada.

Huvilistel palume ennast registreerida meili teel: kaie.tanner@kooriyhing.ee HILJEMALT 31. jaanuariks 2022. Hiljemalt 7. veebruariks tuleb üle kanda ka esimene makse 150 €.
Kui peaks juhtuma, et festival koroona tõttu toimuda ei saa, siis raha muidugi tagastatakse.

Kui on küsimusi, siis kirjutage või helistage julgesti!

Utrechti kesklinn
Utrechti raamatukogu
Madalmaade Kammerkoor