Kontserdikalender

Eesti Filharmoonia Kammerkoor ja Tallinna Kammerorkester kutsuvad kontserdile: Autoritund. Kristjan Randalu. Sinu hommikuvalguse hetk

22/01/2022

19:00

Tallinna Filharmoonia Mustpeade majas

Eesti Filharmoonia Kammerkoor ja Tallinna Kammerorkester alustavad uue kontserdisarjaga „Autoritund“, mis portreteerib Eesti heliloojaid läbi nende loomingu. Igal kontserdil on kavas ka helilooja uue teose maailmaesiettekanne. Sarja kunstiline juht on Tõnu Kaljuste.

Esimesena astub rambivalgusesse Kristjan Randalu, oma põlvkonna üks silmapaistvamaid pianiste nii improvisatsioonilise džässi kui ka klassikalise muusika vallas. Ta on esinenud maailma suurimatel džässfestivalidel ja kuulsaimate kontserdisaalide lavadel nii sooloartistina kui ka kaasmuusikuna. Aasta-aastalt paistab ta silma ka heliloojana, kelle teoseid esitatakse Eestis ja välismaal.

Esimene kontsert sarjast „Autoritund“ pakub unikaalse võimaluse kuulata Kristjan Randalu kõige uuemat helikeelt: esiettekandele tuleb uudisteos „Sinu hommikuvalguse hetk“ (The Moment of Thy Dawn) Tallinna Kammerorkestri ja Eesti Filharmoonia Kammerkoori esituses, Eesti-Hollandi dirigendi Lodewijk van der Ree juhatusel. Samuti astub Randalu sel kontserdil üles klaverisolistina, esitades oma varasemat muusikat – 2002. aastal Londonis komponeeritud neljaosalist süiti „Peale lõpu algust“ (Nach dem Anfang vom Ende). Lisaks esitab Tallinna Kammerorkester 2015. aastal valminud teost „Emigrane“.

Mitmekülgne pianist Kristjan Randalu on ühtlasi tegev nüüdis- ja klassikalise muusika hinnatud interpreedina ning viimasel kümnendil on ta heliloojana teinud koostööd mitmete rahvusvaheliste muusikute ja kollektiividega. Temalt on ilmunud rohkem kui 40 heliplaati. Oma heliloomingulisteks mentoriteks nimetab ta Jaan Räätsa, Erkki-Sven Tüüri ja Tõnu Kõrvitsat.

Järgmised kontserdid sarjas „Autoritund“ pakuvad võimaluse kontsert-kohtumisteks heliloojate Arvo Pärdi, Tauno Aintsi ja Tõnu Kõrvitsaga.

Kontserdile tulles palume kaasa võtta COVID-tervisetõend ning isikut tõendav dokument.

Piletid: 15 € / 25 € Piletilevis.