Kontserdikalender

Eesti Filharmoonia Kammerkoor ja Concerto Copenhagen – “Pärt & Händel” Tartu Pauluse kirikus

25/08/2024

18:00

25.08.2024 kell 18 Tartu Pauluse kirik – kontsert kuulub Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 põhiprogrammi
2.09.2024 kell 19 Tallinna Jaani kirik
– Pärdi Päevade avakontsert

Concerto Copenhagen
Eesti Filharmoonia Kammerkoor

Dirigent Tõnu Kaljuste

Arvo Pärt

„Silouans Song“ keelpillidele

„Trisagion“ keelpillidele 

„Stabat Mater“ segakoorile ja keelpilliorkestrile


Georg Friedrich Händel                  

Concerto Grosso op 6 nr. 5 D-duur

„Dixit Dominus“ solistidele, koorile ja orkestrile

Kontsert „Pärt ja Händel“ loob muusikalise silla erinevate ajastute vahel, ühendades 18. sajandi kõlamaailma tänapäeval enim mõju avaldanud muusikaga. Esitajateks on Euroopa juhtiv barokkorkester Concerto Copenhagen (CoCo) ja rahvusvaheliselt hinnatud Arvo Pärdi interpreedid Tõnu Kaljuste ja Eesti Filharmoonia Kammerkoor (EFK).

Kahe omanäolise kollektiivi koostöös avastatakse koos suurmeistrite – Arvo Pärdi ja Georg Friedrich Händeli – loomingu uusi tahke. Inimhääle ja loodusmaterjalidest vanamuusika pillide kooslus on üks põliseid viise muusika esitamiseks. Kavas olevaid Pärdi teoseid interpreteerib CoCo ajaloolistel pillidel esmakordselt, mis loob uudseid võimalusi helilooja sügava ja mitmekihilise loomingu tõlgendamiseks. Ka Arvo Pärdi varasemad tintinnabuli stiilis teosed on loodud samuti ajastupillide kõlale mõeldes. Pärdi muusikale sekundeerib barokiajastu suurkuju Händeli särav looming.

Arvo Pärdi looming salvestatakse sama koosseisuga plaadifirmale Berlin Classics.Järgmisel aastal ootab ees turnee erinevates Euroopa esinemispaikades.

Euroopa juhtiv barokkorkester Concerto Copenhagen (CoCo) on üks põnevamaid vanamuusikale pühendunud ansambleid maailmas, kes mängib ajaloolistel instrumentidel. Orkester on hinnatud nii oma kõrge mängukvaliteedi kui ka mitmekesise repertuaari poolest – lisaks barokiajastu tuntud heliloojatele esitavad nad vähetuntud olulisi teoseid Skandinaavia heliloojatelt. CoCo köidab publikut oma originaalse ja dünaamilise mängustiili ning tõlgendustega, mis teevad eri ajastutel loodud muusika tänases päevas mõistetavaks ja mõjuvaks.

Eesti Filharmoonia Kammerkoor (EFK) on kujunenud üheks tuntumaks Eesti muusikakollektiiviks maailmas. Kahe Grammy ja Gramophone’i auhinnaga pärjatud koori on kutsutud esinema paljudele mainekatele festivalidele ja kuulsatesse kontserdipaikadesse kogu maailmas, nagu BBC Proms, Aix-en-Provence’i festival, Carnegie Hall, Sydney ooperimaja, Viini kontserdimaja, Los Angelese Walt Disney nimeline kontserdimaja jpt. 2020. aastal valis BBC muusikaajakiri Classical Music Eesti Filharmoonia Kammerkoori kümne parima koori hulka maailmas. Koori asutas 1981. aastal Tõnu Kaljuste, kes oli selle kunstiline juht 20 aastat ning alates hooajast 2021/2022 taas EFK peadirigent.

Piletid Piletilevis.

www.epcc.ee